Opis USG węzłów chłonnych bez zmian patologicznych

Proszę o interpretacje usg w. chłonnych w badaniu nie wykryto patologicznych zmian. Wszystkie widoczne węzły mają owalny kształt i zachowaną zatokę tłuszczową i zatokowe unaczynienie- w obrazie usg jak o odczynowym charakterze. Szyja poniżej lewego kąta żuchwy do11x7mm podbródkowy 6x5mm poniżej prawego kąta żuchwy do13x6mm doły nadobojczykowe wolne prawy dół pachowy do11x5mm lewy do15x7mm pachwina prawa do18x6mm lewa do13x5mm. Czy mam się martwić takim rozmiarem węzłów w tylu miejscach ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, przede wszystkim zalecam wizytę u lekarza zlecającego badanie. Węzły z opisu wynika, że mają charakter odczynowy np. po infekcji wirusowej. Pozdrawiam