Łojotok skóry głowy - w jaki sposób leczyć?

Bardzo proszę o pomoc, bo już głupieję. Od kilku miesięcy pojawił się u mnie świąd głowy. Skóra jest słucha a włosy przetłuszczają się okropnie. Jak kiedyś myłam 1 na tydzień, tak teraz co 2 dzień to już jest max. Do tego więcej wypadają. Dermatolog od razu stwierdził, że to ŁZS i oczywiście dał sterydy typu Belosalic, które z tego co się orientuję, nie wpływają najlepiej na włosy i tak do końca nie leczą! Pojechałam więc do trychologa, który zbadał skórę głowy i powiedział, że to nie jest ŁZS, że jest troszkę łupieżu tłustego i skóra jest przesuszona, dlatego swędzi. Dał mi serię kosmetyków do pielęgnacji za około 600zł. Po czym się okazało, że też nie mam żadnej poprawy (jakaś hiszpańska marka DSD Divination Simone DeLuxe). Zawierają bodajże też kwas salicylowy. Odstawiłam je, bo nawet jakby ta skóra była bardziej sucha i bardziej swędziała. Nie wiem co robić. Zostałam na lodzie. Już sama zaczęłam kombinować - wcierać naftę, myć włosy szamponem Pharmaceris do skóry łojotokowej. Myłam też Stieproxem kilka razy. Skóra kilka godz. nie swędziała a potem znowu to samo. Jest teraz jakby nawet bardziej sucha i się sypie troszkę. Co 2 dzień muszę myć, dalej swędzi i czasami tak jakby bolą mnie włosy. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale od roku biorę tabl. antykoncepcyjne - te same. Robiłam też badania krwi, morfologia ogólna dobra, TSH w normie, troszkę za mało magnezu, który teraz biorę a za to troszkę za dużo żelaza. Z witamin łykam Revalid. Proszę o pomoc, bo nie stać mnie na ciągłe nietrafione próby leczenia. Mam 2 dzieci, ale też jestem osobą młodą, której wciąż zależy na wyglądzie. Gdzie mogłabym się zgłosić bądź jakie badania wykonać? Czego używać do mycia głowy? Każda fachowa pomoc jest cenna i może pomóc. Ja jak do tej pory na taką nie trafiłam. Wszędzie jest tylko nacisk na robienie pieniędzy a nie na to żeby pomóc człowiekowi - ale to już inna kwestia. Pozdrawiam, Anita

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności proszę uważnie przestudiować ulotkę stosowanego przez Panią preparatu antykoncepcyjnego - niestety bardzo często to one odpowiadają za nadmierne wypadanie włosów i problemy ze skórą. Niestety fakt że wcześniej tak nie było nic nie zmienia i nawet po dłuższym czasie stosowania mogą pojawić się takie objawy.

Proszę zrozumieć, że bez możliwości badania, obejrzenia zmian, dokładnego zebrania wywiadu i wykonania badań dodatkowych nie da się postawić rozpoznania, a tym samym zalecić dalszego leczenia czy postępowania. Konieczna jest niestety ponowna wizyta u dermatologa.

Pozdrawiam