Łupież pstry w czasie ciąży. Czy ma wpływ na płód i jak go leczyć?

Od pewnego czasu, borykam się z plamami na nogach, dokładnie od stóp do kolan. W lato nie jestem w stanie ich opalić, na początku sądziłam, że to brak pigmentu, jednak znajoma powiedziała, że to może być łupież pstry. Obecnie jestem w ciąży, na 20 grudnia mam termin porodu. Zastanawiam się, czy teraz mogę zacząć leczyć te objawy i czy będzie to miało jakiś wpływ na dziecko? Proszę o radę.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą sugerować łupież pstry, chociaż lokalizacja nie jest typowa. Konieczne jest badanie dermatologiczne a także ewentualne badania dodatkowe, aby stwierdzić jednoznacznie jaka jest przyczyna tych objawów.
Choroba nie powinna  stanowić zagrożenia dla dziecka.
W przypadku rozpoczęcia leczenia zazwyczaj zaczyna się od preparatów miejscowych, nie są one niebezpieczne dla ciąży.

Konieczna jest konsultacja dermatologiczna, leczenie można wprowadzić dopiero po rozpoznaniu i zaleceniu przez lekarza.

Redakcja abcZdrowie.pl