Luźne stolce po przyjęciu pigułki antykoncepcyjnej

Witam, od ponad 2 lat przyjmuje Ovulastan, 29.12 tj.9dzień przyjmowania tabletek z blistra kochałam się z partnerem do końca. Kolejnego dnia zarzyłam nastepną tabletkę z blistra o ustalonej porze(godz.12:00), natomiast w ciągu dnia kilka razy oddawałam luźny stolec. Dodam jeszcze, że od 12tabletki zaobserwowałam gęsty mleczny śluz, w chwili obecnej,przy 18tabletce śluzu już nie ma. Czy ochrona została zachwana i nie ma powodów do obaw ?

Lek. Tomasz Budlewski

Różne czynniki w tym ostre infekcje z biegunką i wymiotami mogą osłabiać działanie tabletek, nie sądzę jednak by taka jednodniowa biegunka miała istotny wpływ na ich skuteczność.