Łyżeczkowanie jamy macicy z powodu nieprawidłowego krwawienia pomenopauzalnego

Dzień dobry, mam 56 lat, miałam łyżeczkowanie jamy macicy z powodu nieprawidłowego krwawienia pomenopauzalnego przy grubości endometrium 4 mm. Wynik brzmi: wyskrobiny: kanał: Drobne fragmenty cew gruczołowych endocervix. jama: Drobne fragmenty cew gruczołowych endometrium. Bardzo proszę o wyjaśnienie wyniku; do lekarza idę dopiero za dwa tygodnie i jestem niespokojna. Z poważaniem

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest rozszerzenie diagnostyki - badania hormonalne, prosze koniecznie udac się do lekarza ginekologa.