Mała krostka w okolicy pępka i swędzenie odbytu

Witam, Od jakiegoś czasu pojawia się u mnie mała krosta w okolicy pępka, która strasznie swędzi (czy to może być uczulenie?), dodam również, że często swędzi mnie odbyt po oddaniu stolca zazwyczaj. Również mam problemy czasem ze zgagą. Prosiłbym o jakieś wstępne rozpoznanie zanim udam się do lekarza rodzinnego. Jestem w tym momencie zagranicą i do kraju wracam dopiero za 2 miesiące.

Lek. Tomasz Budlewski

Określenie wstępnego rozpoznania przy takim opisie jest nie zbyt dobrą formą odpowiedzi, ponieważ można napisać wszystko. Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Być może są to takie jednostki chorobowe jak: choroba refluksowa, hemoroidy. Ale to trzeba przeprowadzić wstępne badanie aby móc kierować takie wstępne rozpoznania.