Małe blizny

Mam mały problem. Mam 16 lat i problemy z cerą, jak co trzecia nastolatka. Czasami jakieś krostki, częściej zaskórniki, ale najważniejsze, a zarazem najgorsze, jest to, że mam przebarwienie i dwie maluteńkie dziurki (blizny). Nie wiem, co mam zrobić... nie bardzo mam się kogo poradzić. Myślałam nad mikrodermabrazją lub jakimś kwasem u kosmetyczki. Chciałabym, aby jeden zabieg mikrodermabrazji mi pomógł na te dziurki (one są bardzo małe, ale pod fluidem widoczne...), ponieważ zabieg jest dość kosztowny. Proszę o radę. Na pewno nie tylko ja mam ten dylemat. Jeśli możesz - wypowiedz się. Z góry dziękuję i zapraszam do rozmowy.

Witam!

Najskuteczniejszy sposób na Twoje problemy może doradzić tylko dermatolog po dokonaniu oceny stanu skóry. Ważne, by najpierw wyleczyć aktywne zmiany zapalne. Następnie można zająć się przebarwieniami i bliznami.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Mikrodermabrazja nie zlikwiduje przebarwień i blizn, kwasy które stosują kosmetyczki są bardzo słabo stężone i nie wszystkie rodzaje peelingów kosmetyczka może wykonać, dlatego należy udać się do lekarza.