Mało ruchliwe dziecko w 28. tygodniu ciąży

Jestem w 28 tygodniu ciąży. Od jakiegoś czasu wyczuwałam już regularne i wyraźne ruchy dziecka. Przez ostatnie 4 dni ruchy są dużo rzadsze i słabsze. Byłam na usg, serce bije prawidłowo, ale lekarz również stwierdził, że dziecko stało się mało ruchliwe, macica jest dosyć napięta i trochę mniej wód płodowych. Dostałam luteinę i mam się pojawić po tygodniu na kontroli. Czy jest się czym martwić, jakie mogą być tego przyczyny. Wcześniej wszystkie badania w tym prenatalne wychodziły bardzo dobrze.

Przyczyn może być bardzo wiele ze zwykłym przypadkiem włącznie. Proszę spełniać zalecenia ginekologa prowadzącego i nie martwić się na zapas.