Małopłytkowość a operacja zmniejszenia żołądka

Mam ustalony termin operacji resekcji żołądka nie pamiętam metody,bardzo boję się z powodu małop łytkowości mimo że miałam operację amputacji szyjki macicy w pełnym znieczuleniu nie było komplikacji zniosłam to lepiej niż inne pacjentki zupełnie nic mnie nie bolało moje BMI po stosowanu pół roku metypretu to ponad 40 nie chcę czekać aż otyłość mnie ograniczy,miałam chyba wszystkie powikłania posterydowe nie byłam w stanie sama się poruszać teraz spaceruję 1,5godz dziennie .proszę o opinie.

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

małopłytkowość powoduje gorsze krzepnięcie. Wszystko zależy od tego jakiego stopnia jest to małopłytkowość i jak wyglądają pozostałe parametry określające krzepliwość krwi. O tym czy Pani kwalifikuje się ze swoimi wynikami do operacji czy nie, decyduje lekarz operujący, bo to on bierze odpowiedzialność za bezpieczny przebieg zabiegu.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko