Mała torbiel powstała na jajniku

Witam , w związku z pojawieniem się u mnie małego torbiela na jajniku oraz drobnego zakażenia lekarz zalecił mi przerwanie tabletek antykoncepcyjnych. Aby wcześniej wywołać krwawienie. Przerwałam przyjmowanie tabletek przy 18 tabletce. Dziś mija 4 dzień od odstawienie i dostałam krwawienie. Nie chcę przerywać przyjmowania tabletek wobec tego kiedy powinnam wsiąść kolejną tabletkę z nowego opakowania.

Takie ustalenia dokonuje prowadzący ginekolog. Nie powinna Pani sama rozpoczynać kolejnego opakowania bez USG dopochwowego, kontroli. I tak w tym cyklu nie jest już Pani zabezpieczona przed ciążą.