Rokowanie w depresji

Witam,

W takiej sytuacji trzeba koniecznie zgłosić się do Poradni Leczenia Uzależnień, jako osoba współuzależniona. Tam z pewnością otrzyma Pani adekwatną pomoc psychologa/terapeuty uzależnień i w razie potrzeby też psychiatry.
Od niedawna NFZ wymaga(!) skierowania dla osób współuzależnionych do PLU, które może wystawić lekarz rodzinny.
Pozdrawiam.

0

Pani pomoc wobec męża nie przynosi efektu ponieważ wymaga on leczenia w specjalistycznej Placówce (najprawdopodobniej. Tak wynika z krótkiego opisu sytuacji. Stwierdzić może to oczywiście wyłącznie psychiatra lub specjalista terapii uzależnień po bezpośredniej rozmowie z Pani mężem).
To nie z powodu niskiej samooceny nie jest Pani w stanie mu pomóc. W uzależnieniu od alkoholu działają zupełnie inne mechanizmy, niezależne od Pani.
Najbardziej konstruktywnym działaniem z Pani strony byłoby podjęcie przez Panią psychoterapii.
Jeżeli będzie Pani zainteresowana zapraszam do gabinetu w Katowicach.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Widera-Kędryna
tel. 501095234

0

Witam,

Podobnie jak przedmówcy zachęcam by umówiła się Pani do specjalisty - psychologa/psychoterapeuty lub/i lekarza psychiatry. Specjaliści zaproponują najbardziej korzystną formę pomocy dla Pani. Gdy uzależniona jest osoba bliska, inni członkowie rodziny koncentrują się na niej zapominając o swoich potrzebach i troskach. Często ogromną część odpowiedzialności za uzależnienie i jego stopień niezasłużenie biorą na siebie. W przypadku osób uzależnionych faktycznie pomóc może leczenie w ośrodkach zajmujących się terapią uzależnień. To tylko niewielka część trudności jakie mogą przeżywać osoby będące w bliskich relacjach z osobami uzależnionymi. Dlatego podobnie jak przedmówcy zachęcam by zadbała Pani o siebie i wybrała się do psychoterapeuty.
Gdyby miała Pani jakieś dodatkowe pytania to zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

0

Witam Panią. To nie Pani niska samoocena sprawia, że nie może Pani pomóc swojemu mężowi. To co dzieje się z Pani poczuciem wartości i odczuwana depresja to prawdopodobnie skutki życia z osobą nadużywającą alkoholu. Wiedza z obszaru problemów alkoholowych oraz potwierdzone doświadczenia wielu osób pozwalają stwierdzić, że osoby należące do bliskiego otoczenia osoby nadużywającej alkoholu ponoszą często dotkliwe straty w różnych obszarach swojego życia. Obawiam się, że to co dzieje się z Pani samooceną i odczucie depresji to nie jedyne skutki w Pani życiu. Potrzebuje Pani wsparcia i pomocy. W wyniku samodzielnie podejmowanych prób zmiany sytuacji jak Pani widzi doświadcza Pani coraz większej utraty sił. Jest Pani w sytuacji kryzysowej. Dlatego proszę skorzystać z poniższego adresu i umówić się tam na bezpośrednie spotkanie:
OŚRODEK INTERWENCJI KRYZYSOWEJ
ul. 3 MAJA 22, Dąbrowa Górnicza
tel: +48 32 2628631
e-mail: oik-dg@neostrada.pl
Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

0

Szanowna Pani,
Proponuję, aby Pani zgłosiła się do grupy Al-anon. Jest to bezpłatna porada dla kobiet żyjących z osobami uzależnionymi od alkoholu. Aby pomóc mężowi musi Pani pomóc sobie sama, właśnie w tej grupie. Natomiast mąż powinien iść na terapię do grupy AA. Osobom uzależnionym samemu pomóc nie można, to się nie udaje. Do tego potrzebni są ludzie przygotowani merytorycznie, ponieważ uzależnienie jest czymś ubezwładniającym całą rodzinę: żonę i dzieci - jeżeli takowi są. To jest bardzo poważny problem i konsultacja ze specjalistami jest bardzo potrzebna. Porady w grupach które wymieniłam są bezpłatne.
Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty