Mam dostać miesiączkę, a jadę na wakacje. Czy można temu jakoś zaradzić?

Witam, mam problem. 2 lutego jadę na wymarzone wakacje no i 1 lutego mam dostać miesiączkę. Biorę od 2 lat tabletki antykoncepcyjne i czytałam ze mogę wziąć 2 paczki od razu? Boję się jednak czy to mi nie zaszkodzi i czy kolejną miesiączkę dostanę normalnie? Proszę o pomoc

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
W celu przesunięcia terminu wystąpienia miesiączki należy po zakończeniu obecnego blistra bezpośrednio przejść do przyjmowania tabletek z nowego opakowania bez robienia 7dniowej przerwy. Krwawienie wystąpi w trakcie 7dniowej przerwy, co będzie spowodowane spadkiem stężenia hormonów we krwi.
Pozdrawiam