Mam dziwne uczucie

Od pewnego czasu (ok. 3 tyg.) mam dziwne, odczuwane objawy, związane z moim zachowaniem, tzn. coraz częściej mam napady zaniku świadomości (tak to można nazwać), że muszę szybko przybliżyć się oraz przytulić (najlepiej) do kogoś mi bliskiego i po pewnym czasie dziwny stan przechodzi. Nadmienię, że jestem cukrzykiem już od ponad 15 lat. Dwa lata temu przestałam zażywać lek LAMIKTAL, gdzie odstawienie go było podyktowane dobrymi powtarzającymi się wynikami z badania EEG. Do tego czasu było wszystko ok, a teraz jw. opisałam to od ok. 3 tyg. mam dziwne stany, jakby lęku. Zauważyłam, że bardzo szybko się denerwuję, tak naprawdę to nie wiem z czego i z jakiego powodu. Proszę o podpowiedź, co może być przyczyną ww. objawów. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Szanowny Panie,

Tego typu problemy mogą być związane np. z nieustabilizowaną cukrzycą, stąd w tej sytuacji zalecałabym niezwłoczną wizytę u lekarza internisty/diabetologa. Kolejna sprawa to to, że nie wiem, z jakiego powodu przyjmował Pan lamotryginę (Lamictal). Czy stwierdzono u Pana wówczas padaczkę, czy też przyjmował Pan ten lek ze wskazań psychiatrycznych? W mojej opinii powinien Pan udać się na kontrolę do neurologa, z pewnością konieczne jest wykonanie ponownego EEG. Dobrze byłoby także, gdyby udało się zrobić USG doppler tętnic szyjnych. Opisywane zaburzenia mogą mieć bowiem wiele przyczyn i z pewnością wymagają kompleksowej diagnostyki internistyczno-diabetologiczno-neurologicznej, a po wykluczeniu tych przyczyn diagnostyki psychiatrycznej.

Pozdrawiam serdecznie