Mam grudki na penisie

Witam. Pojawiły mi się grudki na penisie. Wygladają trochę jak wulkany. Z niektórych można wycisnąć (chyba) ropę, w każdym razie jest to biała substancja, ich średnica jest minimalna, kilka milimetrów. Jak się tego pozbyć? Czy konieczna jest wizyta u lekarza? W przypadku konieczności wysłania zdjęcia prosiłbym o podanie maila redakcji. Liczę na szybką odpowiedź. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Obraz opisywanych zmian najbardziej odpowiają prosakom, cystom zastoinowym powstającymi w wyniku  nadmiernego rogowacenia ujść.  Są to zmiany niezakaźne, na które nie ma celowanego leczenia farmakologicznego.
W celu potwierdzenia przypuszczeń wskazana jest wizyta u dermatologa, który ustali dalsze postępowanie.
Pozdrawiam.