Prosaki na policzkach u 37-letniej kobiety

Witam, Mam taki problem, że na policzkach (przeważnie od zewnętrznej strony) robią mi się takie grudki, których nie da sie wycisnąć. Jeśli próbuję to wychodzi tylko samo osocze, woda. Czytałam gdzieś, że są tzw. "Prosaki". Nie ciekawie to wygląda na buzi, szczególnie pod słońce. Niestety jest to mocno widoczne. Bardzo proszę o poradę jak temu zapobiegać, jak się tego pozbyć i co jest przyczyną. Pozdrawiam serdecznie:)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Prosaki to naskórkowe torbiele zastoinowe, które powstają jako skutek nadmiernego rogowacenia ujść mieszków włosowych z retencją mas łojowo-rogowych. Niestety nie są znane metody zapobiegania powstawaniu kolejnych zmian. Te które istnieją można jednak usuwać przy użyciu lasera, elektrokoagulacji czy też peelingów. Tego typu zabiegi można wykonać w większości gabinetów dermatologicznych/kosmetologicznych.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl