Czy mój wzwód jest prawidłowy?

Witam, podczas erekcji mój penis stoi do góry i sprawia ból oraz opór przy próbie skierowania go w dół, jest lekko wykrzywiony, kształt podobny do banana. Podczas lekkiej erekcji mam problem z oddawaniem moczu, a gdy skieruję penisa do góry, to sikanie staje się łatwiejsze. Skóra na penisie ma ciemniejszy kolor niż reszta ciała, nie wiem, czym jest to spowodowane, bo dbam o higienę. Występują również takie jakby białe kaszaki. Mam 19 lat, proszę pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Erekcja pełna polega na maksymalnym wypełnieniu narządu jamistego jakim jest prącie, w związku z tym fizjologiczną pozycją prącia we wzwodzie będzie pozycja pionowa (równoległa lub skośna do długiej osi ciała). Podczas wzwodu możliwości zmiany ustawienia prącia są ograniczone.
Krzywizna prącia nie jest idealnie symetryczna u większości mężczyzn. Drobne odchylenia krzywizny nie stanowią żadnego problemu dopóki nie utrudniają odbywania stosunku płciowego.
Skóra w okolicy narządów płciowych jest ciemniejsza zarówno u kobiet jak i mężczyzn, jest to związane z hiperpigmentacją.
Wskazane zmiany skórne zostały zbyt niedokładnie opisane, wydaje się jednak, że mogą to być prosaki. Są to nie groźne zmiany naskórkowe lub ponadskórkowe cysty zastoinowe powstałe w następstwie nadmiernego rogowacenia ujść mieszków włosowych z retencją mas łojowo-rogowych.
Nie są one groźne dla zdrowia, stanowią jedynie problem kosmetyczny dla niektórych mężczyzn.
Redakcja abcZdrowie.pl