Mam kłopoty ze wzwodem. Czy to przez papierosy i nieregularny tryb życia?

Mam 56 lat, od 35 lat jestem żonaty, Nigdy nie stosowaliśmy zabezpieczeń, ale od kilku lat mam kłopoty ze wzwodem. Stan mojego zdrowia niby jest w porządku, ciśnienie itp. w normie, nie stosowalem do tej pory żadnych leków wzmacniających. Palę około paczki papierosów dziennie, alkohol spożywam okazjonalnie, tylko nie prowadzę uregulowanego życia, nie spożywam posiłków o jednakowej porze i nie kładę się spać jednakowo. Co może być przyczyną? Ważę 73 kg, wzrost 173. Cczy istnieje jeszcze szansa na normalne współżycie seksualne? Proszę o odpowiedź, do jakiego lekarza mam się udać po poradę oraz z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Niestabilny tryb życia, nieregularne odżywianie się i niewłaściwa dieta mogą być przyczyną zaburzeń erekcji. Dodatkowo może mieć na to wpływ stresująca sytuacja osobista, życie zawodowe itp. Nałogowe palenie tytoniu, zwłaszcza w dużych - jak opisana - ilościach także może być źródłem problemów z potencją.

Dla podniesienia jakości współżycia zalecam eliminację lub co najmniej ograniczenie palenia papierosów, dbanie o psychiczny komfort życia osobistego oraz przestrzeganie zasad prawidłowej diety i uregulowanego trybu życia.

Doradzam nadto kontakt ze specjalistą urologiem.

Pozdrawiam