Nie radzę sobie z życiem, wszystko mnie przytłacza

Mam wielki problem, otóż wydaje mi się, że nie żyję. Wiem, to brzmi głupio, ale tak jest obserwuje wszystko z zewnątrz, nie radzę sobie z tym. Wszystko jest szare i puste, wszystko mnie przytłacza, wszyscy mnie ciągle ignorują, faceci widzą we mnie tylko obiekt seksualny. To jest straszne, dlaczego tak jest? Jak sobie pomóc? Ostatnio moja mama mnie nienawidzi, uporczywie mnie ignoruje. Tata wyjechał i pracuje w Anglii. Dopóki był, opiekował się mną. Nie mam z kim rozmawiać, byłam u lekarza, ale stwierdził, że to hormonalne zmiany, bo bardzo schudłam i to niby to.

Pomóżcie mi, proszę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Opis Twojego samopoczucia jest bardzo krótki i nie zawiera podstawowych informacji na Twój temat, trudno więc na jego podstawie określić diagnozę.

Samopoczucie mogło ulec pogorszeniu np. z powodu depresji. W nasilonej depresji może występować uczucie pustki wewnętrznej, pozbawienia uczuć. Chory na depresję może myśleć, że wszystko stracił, jego ciało ulega rozpadowi, świat ulega zagładzie.

Piszesz, że bardzo schudłaś. Jeśli odchudzałaś się celowo, problemem mogą być zaburzenia odżywiania się (np. anoreksja), której towarzyszą zaburzenia hormonalne oraz zaburzenia nastroju. Twoja utrata masy ciała mogła być również efektem depresji, której często towarzyszy brak apetytu. Polecam Ci informacje dostępne w serwisie abcAnoreksja.

W tej sytuacji polecam Ci  konsultację u lekarza psychiatry. Wskazane jest również wykonanie badań dodatkowych- objawy depresji mogą być pierwszym objawem zaburzeń hormonalnych (np. niedoczynności tarczycy, nadnerczy).
Specjalista przeprowadzi diagnostykę różnicową i zaproponuje odpowiednie leczenie.

Polecam też informacje, które mogą się przydać:
http://depresanci.republika.pl/
http://portal.abczdrowie.pl/depresja-mozna-pokonac
http://portal.abczdrowie.pl/zgloszenie-do-psychiatry

Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiej poprawy samopoczucia