Mam problem ze wzwodem, gdy jestem z kobietą. Jak sobie poradzić z tym problemem?

Witam, mam obecnie 39 lat. Od około 12 lat byłem w związku z kobietą, z którą niezbyt często się kochaliśmy. Podczas gry wstępnej członek się podnosił i opadał, po czym znowu się podnosił. W trakcie stosunku mój członek wiotczał i opadał, co uniemożliwiało odbycie stosunku. Moja partnerka miała kilku poprzedników i opowiadała, że nikt takich problemów nie miał. Ponadto mój członek jest niewielki, ma około 10 cm. Pod koniec naszego związku wyśmiewała się z mojej anatomii. Jestem teraz z nową partnerką i pomimo wielu prób członek mój się nie unosi podczas gry wstępnej. Raz osiągnąłem orgazm jak energicznie mnie onanizowała moja partnerka. Poczas próby wprowadzenia mojego członka do jej pochwy staje się to niemożliwe, ponieważ on wiotczeje i kuli się. Między czasie onanizuję się sam, bez kobiety, partnerki, podczas oglądania filmów pornograficznych i mogę czasami to zrobić po kolei nawet i 3 razy z sukcesem. Jeszcze w trakcie mojego pierwszego związku użyłem V*** 100, skutek był wyśmienity - członek mój zareagował prawidłowo i nie tylko raz i nie w jednym dniu, tylko w okresie około 4 dni przy niewielkim ucisku przez spodnie i obcisłe slipy pojawiał się wzwód członka. Proszę, co mam zrobić z tym moim problemem, czy udać się do jakiegoś specjalisty po diagnozę i leczenie? Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Pana kłopot z utrzymaniem erekcji ma charakter psychogenny. Świadczy o tym fakt, że podczas masturbacji występuje pełny wzwód aż do orgazmu.
Pisze Pan, ze był w związku przez 12 lat i współżycie było rzadkie i nieudane, a partnerka nie okazywała zbyt dużo zrozumienia. To z pewnością miało też negatywny wpływ na Pana samoocenę. Negatywne doświadczenia z poprzedniego związku mogą mieć wpływ na relacje z obecną partnerką.
Możliwe, że teraz podświadomie boi się Pan powtórzenia sytuacji z przeszłości i ten lęk przy zbliżeniu objawia się brakiem erekcji. Z kolei podczas masturbacji gdy jest Pan bez partnerki lęk nie ma miejsca i reakcje są prawidłowe.
 Być może w grę wchodzi tez utrwalony nawyk masturbacyjny, gdzie Pana ciało przyzwyczaiło się osiągać przyjemność przez odpowiedni ucisk własną dłonią, odpowiednią szybkość ruchów i przy optymalnie dobranej stymulacji w formie filmów pornograficznych lub fantazji własnych. Takie uwarunkowanie tez może wpływać na brak erekcji w obecności partnerki.
Dla lepszego rozwiązania problemu proszę skonsultować się z seksuologiem.
Powodzenia