Mammografia a biopsja piersi

mialam robiona momografie I wykazalo ze "cos" jest I mam miec robiona biobsje.Specjalista w szpitalu poinformowal mnie ze jak chce to moge odlozyc biopsje I wykonac nastepna mommografie za 6 miesiecy.Nie wiem co robic mam mieszane uczucia.Joanna

Witam serdecznie,

W przypadku uwidocznienia zmiany w mammografii, zawsze kieruję się pacjentkę na biopsję w celu określenia charakteru zobrazowanej zmiany. Nie każda zmiana w wyniku badania mammograficznego, musi być to zmiana złośliwa.Często w piersi występują zmiany łagodne np. gruczolakowłókniaki. Proszę skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem lub rodzinnym w tej sprawie.

Pozdrawiam.