Maść po operacji usunięcia przepukliny mosznowej

Witam Mój dwuletni syn przeszedł operację usunięcia przepuchliny mosznowej i wodniaka jądra. Nie dobrze znosił szwy rozpuszczalne lecz gdy z moszny je usunięto a na podbrzyszu wyszły w większości same wszystko się ładnie zagoiło, zostało tylko małe miejsce na podbrzuszu szerokości pół centymetra które wygląda jak bliznowiec. Na ostatniej wizycie chirurg przepisał mu maść solcoseryl ale w ulotce jest napisane dla dzieci od 12 roku życia a mój syn ma dwa latka. Czy można mu zastosować tą maść?

Trudno radzić nie widząc rany. Bliznowiec jest nieprawidłową formą blizny i trudno sądzić, że powstał tylko na długości 0,5 cm, a pozostała blizna jest ładna. Zastosowanie Solcoserylu świadczy raczej o niecałkowitym zagojeniu rany, być może jakiś szew z podskóry jeszcze "wychodzi". Tym bardziej, że twierdzi pani, że syn źle znosił szwy. Czasami jeśmy uczuleni na materiał szewny mimo, że nici nie powinny dawać reakcji alergicznych. Proszę zaufać swoim chirurgom i czekać, aż się rana zagoi.

Proszę kupić maść Contractubex....jest najlepsza na blizny

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg