Mastopatia i ból piersi

Witam, mam 21 lat. Mój problem to mastopatia; w lewej piersi (8,5 mm). Robiłam już kilka badań USG. Lekarz zalecił mi hormonalne tabletki antykoncepcyjne. Teraz ból czuję tylko przy dotykaniu, ale nie jest on tak silny. Czy można to jakoś leczyć, wyrównać poziom tych hormonów? Chcę mieć pewność, że wszystko jest w porządku. Dodam, że moja mama choruje na raka piersi.

Właśnie leczenie polega na normalizacji hormonalnej poprzez zastosowanie odpowiednich leków. Zająć się tym problemem powinien ginekolog. Nie zawsze udaje się całkowicie zlikwidować dolegliwości, ale znaczne ich zmniejszenie jest dość łatwe do osiągnięcia. Oczywiście wizyty kontrolne i badania jak zaleci ginekolog prowadzący zapobiegnie przeoczeniu ewentualnego powstania nowotworu.