Mastopatia w lewej piersi a konieczność przyjmowania tabletek Belara

Witam, mam 21 lat. Mój problem to mastopatia (zwyrodnienie włóknisto-torbielowate) - w lewej piersi (ok. 8,5 mm). Robiłam już kilka badań USG i właściwie nadal niewiele wiem. Lekarz zalecił mi tabletki Belara na 3 miesiące. Ból ustał, pojawia się jedynie przy większym wysiłku fizycznym, ale wtedy jest nie do zniesienia. Teraz ból czuję tylko przy dotykaniu piersi, ale nie jest on tak silny. Nie chcę wciąż brać tych tabletek, gdyż moja mama przez tabletki anty zachorowała na raka(inne). Co robić?

Witam,
W leczeniu mastopatii stosuje się słabe środki przeciwbólowe przed miesiączką, a w bardziej zaawansowanych przypadkach środki moczopędne, które przeciwdziałają zatrzymywaniu sodu i wody przez hormony zmniejszając napięcie i ból piersi. Zaniechanie spożywania kawy, herbaty, coli i czekolady przez 4-6 miesięcy eliminuje kofeinę i teofilinę, co powoduje ustępowanie dolegliwości. Kobiety, które chcą stosować preparaty ziołowe mogą przyjmować olej z wiesiołka.

https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-mastopatia - porady w kwestii diety, która może złagodzić dolegliwość;