Masturbacja u 25-letniego singla

Jestem 25 letnim singlem, czy masturbacja w tym wieku jest normalna i zdrowa, czy raczej powinienem jej zaprzestać i się jej wstydzić. Mam poczucie winy po niej, i jak często można to robić aby nie była nadmierna?

Witam !

Masturbacja jest normalna i zdrowa i nie powinien się pan tego obawiać, ponieważ jest pan singlem to w miarę potrzeby może pan to robić. Uzależnienie jest wtedy gdy robimy to za często i to nam przeszkadza lub przeszkadza nam to w normalnych czynnościach życiowych np. w pracy.
Pozdrawiam