Mdłości i bóle brzucha po piciu coli

Przez sylwestra wypilam litr coli i od nowego roku boli mnie żołądek i mam mdlosci z wymiotami. Czy to możliwe że to od coli?dodam że kiedyś mialam podobną sytuację ale następnego dnia już było dobrze. Jak sobie poradzić z bólem i mdlosciami?czemu cola wywołała aż takie objawy?pozdrawiam

Odczuwane objawy mogą być związane ze spożyciem napoju gazowanego (jest on bardzo silnie kwaśny, podrażnia przewód pokarmowy, dodatkowo w związku z zawartością kofeiny działa pobudzająco), a także innymi czynnikami z jakimi mamy do czynienia podczas intensywnej imprezy. W takiej sytuacji najlepsze jest spożywanie dużej ilości wody, delikatnych, lekkich posiłków i odpowiednia dawka odpoczynku.