Męcząca suchość pochwy

Witam mam 21 lat i mam problem 2miesiace temu byłam u ginekologa i było wszystko dobrze. Jednak od 1,5 miesiąca zaczęło się coś dziać. Od razu powiem, że biorę tabletki antykoncepcyjne od 2 lat i nigdy nie miałam żadnych komplikacji wszystko w jak najlepszym porządku, i od niedawna mam problem nie mam straszna suchość pochwy wcześniej strasznie się  podniecałam, aż ze mnie leciało a teraz nic, czasami trochę się  podniecę jest trochę lepiej ale pękła mi ścianka przy wejściu do pochwy tak na ok 4-5mm, odczekam tydzień czasu się  zagoi i znów to samo nie wiem czym to jest spowodowane, bo nigdy wcześniej tak się  nie działo mam stałego partnera z którym jestem 3 lata. Ostatnio podczas stosunku mam bóle podbrzusza tez nie wiem czym to możne być spowodowane, aż odechciewa się na samą myśl stosunku. Dzisiaj podczas okresu poczułam, że coś mnie piecze po bokach mam strasznie zaczerwienione te błonki i pieką a najdziwniejsze jest to, że na wargach sromowych mniejszych zauważyłam jakby narośnięte nierówne mięsko, z lewej strony ma ok 4mm a z prawej 2mm czy to może być nadżerka, proszę o pomoc. Z góry dziękuje za odpowiedź. Kalina

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety nie odpowiem Pani na wszystkie pytania, gdyż konieczne jest tu badanie ginekologiczne. Pani objawy mogą świadczyć o infekcji, o zarażeniu wirusem HPV, pod wpływem którego powstają tzw. kłykciny kończyste, o opryszczce, o obniżonym libido i suchości pochwy spowodowanymi zażywaniem tabletek antykoncepcyjnych, torbieli jajnika wywołującej bóle podczas współżycia, czy o kombinacji wymienionych czynników. Radzę się udać do lekarza ginekologa i opowiedzieć mu dokładnie o swoich objawach. Nadżerka występuje na szyjce macicy i nie jest na pewno dla Pani widoczna.

Pozdrawiam serdecznie!