Czy to suchość pochwy, wynik stosunku czy już jakaś infekcja?

Witam. Mam problem z suchą skórą w okolicach wejścia do pochwy. Przy samym wejściu do pochwy widać też czerwone ranki, jakby skóra była w tym miesiącu zbyt rozciągnieta. Sprawia to dyskomfort. Podczas stosunku pochwa sprawia wrażenie jakby obolałej, nie jest to jednak wielkim problemem, jednak trochę nieprzyjemnym. Wcześniej odczuwałam świąd sromu i odbytu. Przyjmuje hormonalne środki antykoncepcjne. Czy to suchość pochwy, wynik stosunku czy już jakąś infekcja? Dodam, że stasunki są częste

Lek. Michał Lenard

Z takimi objawami powinna się Pani skierować do ginekologa, który Panią zbada i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!