Menopauza a poziom hormonów. Czy wchodzę w okres przekwitania?

Obecnie mieszkam zagranicą. Jakieś 6 miesięcy temu miałam objawy menopauzy i cukrzycy. Lekarz zlecił mi badania w kierunku menopauzy i cukrzycy. Po badaniu pani w recepcji powiedziala mi, że poziom hormonów jest ok. Czy to wyklucza menopauzę? Mam 38 lat, a moja mama przechodziła menopauzę, gdy miała około 40 lat. Dzisiaj czuję się świetnie i nawet miesiączkuję od 4 miesięcy regularnie.
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Terminem "menopauza" określa się ostatnie krwawienie miesięczne w życiu kobiety - takie, po którym (wg różnych definicji) przez 6 - 12 miesięcy nie występuje żadne krwawienie z jamy macicy. Pani od 4. miesięcy miesiączkuje regularnie, co przemawia przeciwko menopauzie.

Co do wyników badań hormonalnych - powinien obejrzeć je lekarz, który zlecił ich wykonanie. Dopiero wtedy otrzymana przez Panią informacja, że wszystko jest w porządku, będzie wiarygodna.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy