Mgiełkowate, plamiste zagęszczenie miąższu płucnego w prawej okolicy podobojczykowej

Panie doktorze jesli chodzi o zdj rtg bylo ono wykonane 19 sierpnia i opis byl nast: mgielkowate , plamiste zageszczenie miazszu plucnego w prawej okolicy podobojczykowej (2008 byl obojczyk zlamany) , zw wzgledu na usytuowanie zmian moga byc pochodzenia swoiste. drobne zmiany wloknisto bliznowate w lewym dolnym polu plucnym pozapalnego pochodzenia. drobne zrosty u podstawy pluca lewego. chce wykonac teraz na wlasna reke ponownie zdjecie? czy mozna tak czesto sie przeswietlac?

Piotr Pilarski

Można. Podczas wykonywania zdjęcia RTG jest niewielkie narażenie na promieniowanie rentgenowskie. Podczas badania tk jest ono 100 razy silniejsze.

Pozdrawiam.