Miałam łyżeczkowanie: ile może spóźniać się miesiączka po zabiegu?

Mam 23 lata. Jestem po 2 poronieniu w jednym roku (2010). Pierwsze samoistne, drugie - zabieg. Moje pytanie dotyczy konkretnie tego, ile może spóźniac się druga miesiączka po łyżeczkowaniu? Pierwsza pojawiła się po 30 dniach. Od pierwszej minęło już 36 dni i nadal nie ma. Moje cykle wcześniej były regularne co 28 dni. Wykryto u mnie dużą nadżerkę, ale podobno sama się goi. Lekarz powiedział, że należy ją zamrozić przed następną ciążą, bo to ona może być przyczyną, a poza tym, mam ją od 5 lat. I tu moje pytanie: czy rzeczywiście to może być przyczyną? Czy mam dalej szukać przyczyny? Dodam, że od długich lat mam bolesne bóle w podbrzuszu i pod lewą piersią, 1 dzień przed okresem zdarzało się, że musiałam wzywać pogotowie. Lekarze mówią, że to niemożliwe albo to wymyślone. Moja pani doktor pierwszego kontaktu mówi, że to endometrioza, a pani ginekolog, że to niemożliwe i nic ze mną nie robią. Co ja mam robić?

Dzień dobry!
Wyłyżeczkowanie nie powinno mieć wpływu na częstość występowania krwawień.
Po drugie jeśli nadżerka jest duża powinna być leczona. Nie jest ona przyczyną poronień.
Po trzecie bolesne miesiączkowanie może mieć związek z endometriozą. Czy w trakcie stosunku czy badania ginekologicznego odczuwa Pani ból?
Endometrioza może być przyczyną poronień.
z poważaniem