Miażdżyca i niechęć do leczenia u starszej osoby

Moja babcia jest chora ma postepująca miażdzyce, po odbyciu hospitalizacji nie chce sie wogóle leczyć ani przyjmować przepisanych jej leków nie wiem co robić. Oskarża mnie i moja mamę że coś jest ukradłyśmy jak to wg nie jest prawda, już nie wiem co mam robić i jak na nią wpłynąć żeby chciała sie leczyć i żeby nie meczyła już nikogo i nie wygadywała głupot. Proszę o odpowiedz bo już naprawde nie wiem co mam robić

Witam! Być może zachowanie Pani Babci wynika z obecności określonych jednostek chorobowych (choroba Alzhaimera, depresja), bardzo częstych u ludzi w podeszłym wieku. Proszę porozmawiać na ten temat z lekarzem rodzinnym. Oprócz tego warto szczerze rozmawiać z Babcią i cierpliwie tłumaczyć jej motywy waszego postępowania oraz przekonywać że jedynie systematyczne przyjmowanie leków jest w stanie podnieść jakość jej życia i przedłużyć czas jego trwania.