Problemy rodzinne a wpływ na dzieci

Dd dawna moja mama z babcią się kłócą ponieważ babcia jak do nas przychodzi zajmuje się siostrą sprząta gotuje robi wszystko mama leży ogląda filmy bo wielce zmęczona z pracy wraca i dziwi się że babcia "rządzi się" u nas w mieszkaniu po czym wydziera się na nią i doprowadza ją do płaczu mam już ich dość na mnie też się wydziera mama przez nerwy ląduję w szpitalu i mam silne bóle serca i brzucha jeden z lekarzy mówił że potrzebny jest mi spokój (przy mamie) i lecz ona tego nie rozumie pomocy :(

Witam Panią
Dobrze byłoby aby wszyscy Państwo skorzystali z konsultacji rodzinnej, tak aby każdy mógł się wypowiedzieć i aby rozmowa była kierowana bądź nadzorowana przez specjalistę, tak aby każdy miał swój czas i nikt nikogo nie obrażał. Czasami jednak z rożnych powodów takie spotkanie całej rodziny z psychologiem nie jest możliwe, proponuje wtedy pomyśleć o sobie,. o tym że ma Pani swoje życie i że chce je Pani sobie ułożyć jak najlepiej Pani potrafi. Nieraz trzeba zostawić za sobą rodzinne kłótnie i poszukać swojego miejsca w życiu.
Anna Suligowska

Witam. Może tez warto powiedzieć babci jak się pani czuje, gdy ona krzyczy, i poprosić, aby tego nie robiła. Myślę też, że warto poszukać pomocy dla siebie u psychoterapeuty, zrozumieć podstawy waszych rodzinnych zależności. Zastanawiam się z jakiego powodu babcia zaczyna sprzątać w waszym domu? Przecież prace gospodarcze możecie rozdzielić między sobą, mamą, panią i siostrą. Myślę, że większe zainteresowanie wspólnym wykonywaniem podstawowych obowiązków domowych rozwiąże w jakiejś części problemy rodzinne. Pozdrawiam