Problematyczne relacje pomiędzy mamą a babcią

Mama mieszka z babcią. Babcia dręczy mamę psychicznie. Babcia się uderzyła i powiedziała że mama ja uderzyła. Babcia jest teraz w szpitalu. Czy muszę zabrać babcie do domu ? Czy jest jakaś możliwość żeby babcia nie wróciła do domu. Moja mama powiedziała ze jak ona wróci to ona się zabije. Nie wiem co robić.

Witam,
Nie do końca rozumiem problem z odpowiedzialnością za babcię,ale jeżeli są trudności opieki ze strony osób w rodzinie,można porozmawiać na ten temat z psychologiem,psychiatrą lub kimś w opiece społecznej,gdzie wnioskuje się także o pomoc w sprawowaniu opieki.Jest rzeczą ludzką odczuwanie zmęczenia a jednoczesnie odpowiedzialnośc za bliską osobę,zatem proponuję kontakt ze specjalistą,by ustalić przyczyny i dobrać możliwości zmiany.
Pozdrawiam serdecznie

Warto zachęcić mamę do podjęcia konsultacji psychologicznej.Rozumiem, ze martwi się Pani o mamę, jednak w tej relacji, to one muszą podjąć decyzje, jak dalej ma wyglądać ich życie. Pani- pomimo troski i przywiązania- nie może brać odpowiedzialności za dwie dorosłe osoby.