Wyjazd za granicę do matki a trudne relacje z babcią

Lecieć czy nie..?Moja mama jest w Anglii i ma męża od sierpnia.. Nie mieszkam z ojcem,obecnie zostałam sama z babcią. Na Święta mam propozycję,zęby leciała do Anglii do mamy,ale sama nie wiem. Z babcią sie cały czas kłócę babcia będzie z ciocią wujkiem i kuzynkami a święta. A jak ja byłam na Wielkanoc w Anglii to mama trochę bardzo mnie olewała.. Tęsknię za Nią bardzo,ale a prawdę nie wiem co zrobić. Ojciec mnie olewa już wgl,ma swoją rodzinę...(mam 19 lat)

Jeśli Pani tęskni za mamą i ma ochotę się z nią spotkać, nawet za cenę tego, że może nie dawać Pani tyle uwagi, ile Pani potrzebuje- warto lecieć. Ważne, żeby zostawała Pani w zgodzie ze swoimi potrzebami i wybrała najlepsze dla siebie na ten moment rozwiązanie (co wcale nie oznacza, że idealne, ale takie który przyniesie największe zyski i najmniejsze koszty emocjonalne).

Szanowna Pani,

myślę, że warto porozmawiać głównie z rodzicami o sytuacji w jakiej się Pani znalazła i ustabilizowaniu z nimi relacji, aby były pozbawione wzajemnych pretensji i niedomówień. Wówczas sądzę, że decyzja co zrobić nasunie się Pani sama.

Jeżeli rozmowa z bliskimi nie pomoże, wówczas może Pani skorzystać z pomocy psychologa w ustaleniu, co chciałaby Pani zrobić i w jaki sposób.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org