Trudna relacja z matką narzeczonego

Jeżeli jest też porada psychologa ...... To co można zrobić gdy mama mego narzeczonego za każdym razem go okłamuję , strasznie o nim źle mówi ja jako jego przyszła żona je nie odpowiadam , przychodzi do nas do pokoju i nas okłamuję że chce dla nas dobrze itp, a gdy mój narzeczony podsłuchuję rozmowy telefoniczne z kimś z rodziny jak jego mama rozmawai to mówi o nas straszne złe słowa na temat mego Piotrka na mój temat i nawet na temat moich rodziców , mamy zamiar w 2015 roku wziąć ślub 2 to jak zadzwoniła do rodziny to powiedziała że całął noc nie mogła spać że jak jej to piotrek może zrobić , mieszkam z piotrek u niego w domu bo mam duży dom , nie stać nas na chwile obecną na wyprowadzkę , ale jeszcze lokator mieszka z nią i oni ze sobą żyją tylko piotrka też okłamuje ze międzi nimi nic nie ma to bardziej liczy sie z lokatora zdaniem niż z syna , nie można zrobić remontu w domu nic nie można a Piotrka czyli mego narzeczonego mama za każdym razem chwali jego chrzestną  i niby ta jego chrzestna jest super zarabia bardzo dużo kasy a piotrek jest debilem bo tak jego matka mówi o nim , na mieście też żali się ludziom jak jest jej ciężko , a ja nie wiem co robić bo nie wiem jak mam pomóc nam aby nasze życie było ok , kocham Piotrka chce wyjść za mąż za niego ale jak jego matka tak dalej bedzie robić to nie weim co będzie . Nawet o na nie rozumie wielu rzeczy zachowuje sie jakbym ja z Piotrkeim byli debilami bo wszystko nam tłumaczy a potem przychodzi i nagaduj

Witam,

Dużo Pani pisz, o wiele pyta. Tymczasem nie wynika jednoznacznie z tej wypowiedzi, czego Pani oczekuje i co jest głównym problemem. Jedno jest pewne: nie ma sensu próbować zmieniać przyszłej teściowej, bo to nie wyjdzie. Proponuję raczej pójść w stronę prób pójścia na kompromisy, otwartych rozmów, a jeśli będzie trzeba - uniezależnienia się od niej.

Pozdrawiam

Obawiam się, że nie ma Pani wiele wpływu na zachowanie teściowej. Jeśli Pani i Pani partner poważnie myślicie o swojej przyszłości, to sugeruję skupić się na tym, co wy możecie zrobić razem, by uniezależnić się od mamy Pani narzeczonego.

https://www.gabinetzmian.pl