Jak leczy się jadłowstręt u osób w podeszłym wieku?

Moja Babcia, lat 85, trafiła do szpitala, gdzie personel medyczny rozpoznał u niej wstępnie jadłowstręt. Niestety, Babcia odmawia przeprowadzenia dokładnych badań. Od dłuższego czasu wykluczała z diety różne produkty ze względu na to, że, jak mówiła, jej szkodzą. Mieszka sama i nie mamy z rodziną większej kontroli nad tym, co je i jak postępuje. W jaki sposób możemy pomóc Babci? Czy są w Szczecinie ośrodki, w których leczy się takie schorzenie u osób w tym wieku? Czy można w ogóle zmusić ją do leczenia? Bardzo proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

leczenie anoreksji oraz innych zaburzeń psychicznych powinno mieć miejsce w oddziale lub poradni psychiatrycznej. Anoreksja może wystąpić w wieku podeszłym, jednak zdarza się to wyjątkowo rzadko. Odmowa przyjmowania posiłków przez babcię może wiązać się, np. z obawami przed tym, że jedzenie jest zatrute, co wskazywałoby wówczas na zaburzenia urojeniowe.
Diagnozę powinien postawić specjalista psychiatra.

Odmowa przyjmowania posiłków lub płynów może być przesłanką do leczenia psychiatrycznego wbrew woli, jest bowiem sytuacją, w której życie i zdrowie pacjenta może być bezpośrednio zagrożone.

Informacje na ten temat znajdzie Pani poniżej:
http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-depresji

Z pozdrowieniami