Mięśniak widoczny w badaniu USG

Dzień dobry, za 3 tyg.mam zabieg hietetoskopii.USG wykazało najprawdopodobniej mięśniaka(w okolicy cieśni hyperechogeniczna struktura o śr 16 mm)Lekarz powiedział ze nie mogę mieć miesiączki.Niestety moim problemem są mocno nieregularne miesiączki z dużymi skrzepami(ostatnio bóle podbrzusza)Aktualnie miesiączka powinna mi się skończyć a nadal trwa. Poinformowałam o tej nieregularnosci lekarza ale powiedział ze miesiączki nie może być i juz. Co jeśli wystąpi w dzień zabiegu?Bardzo proszę o poradę

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli wystąpi w dzień zabiegu, będzie on musiał zostać przełożony.
Pozdrawiam