Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trzepotanie przedsionków a ablacja

Witam serdecznie, mam ważne pytanie dotyczące trzepotania przedsionków w moim organizmie. Migotanie i trzepotanie przedsionków pojawiło się trzykrotnie /umiarowienie na SOR/ 22-03-2013, 04-06-2013 i 12-09-2014. Czy w przypadku takiego trzepotania przedsionków konieczna będzie ablacja? I jeśli tak to chciałbym uzyskać więcej informacji na temat tego zabiegu. Jak on wygląda, czy faktycznie pomaga na migotanie i trzepotanie przedsionków? A może trzepotanie przedsionków nie jest czymś, czym powinienem się w moim wieku szczególnie martwić i to zjawisko po prostu będzie występowało? Trochę się martwię, ponieważ mam lekkie problemy z sercem, ale nie chcę też panikować. Czy istnieją jakieś zapobiegawcze leki na trzepotanie przedsionków, które mógłbym mieć przy sobie i przyjąć w czasie potrzeby? Czy migotanie i trzepotanie przedsionków może wskazywać na ryzyko zawału serca? Będę wdzięczny za odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 64 LAT ponad rok temu

Migotanie przedsionków a udar mózgu

Jednym z najpoważniejszych zaburzeń powodowanych nieprawidłowym funkcjonowaniem układu sercowo-naczyniowego, jest udar mózgu. Prof. Janina Stępińska informuje o powiązaniu migotania przedsionków z udarem mózgu.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
W przypadku nawrotu nieprawidłowości konieczne może okazać się leczenie zabiegowe. W celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości proszę udać się na wizytę do lekarza kardiologa.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy