Trzepotanie przedsionków a konieczność poddania się ablacji

w zeszłym roku miałem 1raz trzepotanie przedsionków,mam propozycję na Ablację,nadmieniam że w 2000 roku miałem zatorowość płucną ,choruję na zakrzepowe zapalenie żył biore lek acenocumarol . mam problemy z żyłami . ujścieVSM niewydolne,VSM nie wydolna na udzie i podudziu nie wydolne są też perforatory w okolicy podudzia od zeszłego roku EKG dobre, biorę też leki na serce Bisocard , Cordarone i na tarczycę Euthyrox.czy mam się poddać wtym wypadku ablacji.proszę o odpowiedz . Dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej odpowiedzieć na pytanie czy powinien się Pan poddać ablacji. By zakwalifikować Pana do zabiegu, należałoby bowiem dokładnie ocenić szczegółowe dane kliniczne, w tym wyniki wszystkich wykonanych badań, itd. O szczegółach proszę zatem porozmawiać ze specjalistą kardiologiem, który prowadzi Pana leczenie.