Migrena i sztywniejący kark a skoki ciśnienia

mam do panstwa pytanie czy migrena morze powodowac podwyszczenie cisnienia i czy sztywniejocy kark tesz morze powodawac skoki cisnienia

Przede wszystkim co to znaczy sztywniejący kark? Co to znaczy skoki ciśnienia? inaczej traktuje się skok o 5-10 mmHg inaczej o30-40 mmHg.
To ogólne i niewiele mówiące określenia. Jak mają się do bólu głowy, wcześniej, później w trakcie itd. itd. itd.
Proszę wątpliwości omówić ze swoim lekarzem.