Co mogło spowodować nagłe skoki ciśnienia?

Witam Szanownych Lekarzy Może od razu, zacznę od problemu który mam od kilku dni. Mam 46 lat nie pale. Nie pije alkoholu podejmuje każdego dnia aktywność fizyczna. Od kilku lat zazywam lek na nadciśnienie Telmizek 40mg i. wszystko działa wspaniale. W wyniku. Sytuacji której moja mama zachorowała na koronawirusa.,bardzo to psychicznie przeżyłem, nie umiem tego opisać jak się czułem. Na pewno był to bardzo mocny stres. KIEDY MAMA WRÓCIŁA DO DOMU BARDZO SIĘ UCIESZYŁEM TYM BARDZIEj mama się czuje dobrze. PO KWARANTANNIE KTÓRA MUSIAŁEM ODBYC 10DNI ZACZĄŁEM WYCHODZIĆ NA MIASTO. WSZYSTKO BYŁO. DOBRZE DO MOMENTU KIEDY ZACZĘŁO MI. SIĘ ROBIĆ NA TWARZY GORĄCO PO PRZYJŚCIU DO DOMU.PODCZAS TAKIEJ SYTUACJI JEDNEGO DNIA CIŚNIENIE WZROSLO MI DO 180/100, BYŁEM. W SZPITALU ZOSTAŁEM. PRZEBADANY I OTRZYMAŁEM LEKI NA ZBICIE CIŚNIENIA WYNIKI BYŁY DOBRE, OPRÓCZ TEGO EKG KTORE TEŻ NIE WYKAZAŁO ODCHYLEŃ. NA DRUGI DZIEŃ Zarejestrowałem się do lekarza rodzinnego celem wdrożenia leczenia, lekarz przypisał. Mi lek Amlopin 5mg który mam brać w cigu dnia. Dzisiaj o godz 18:00 miałem znów skok ciśnienia 160/100 pomimo że leki regularnie biorę.Prosze info czy jest możliwe aby stres którego doświadczyłem. Mógł. Wpływać na skoki cisnienia i cy lek który biorę Juz 6lat mógł. Stracić swoje działanie na mój organizm.? Dodatkowo gdy przychodzę. Miasta do domu to mam. Uczucie gorąca na twarzy. Proszę Panstwa Lekarzy o swoje sugestie dotyczące mojej przypadłości.

Witam Pana.Tak na pewno stres,który Pan przeżył rozregulował ciśnienie.Trzeba od nowa ustawic farmakoterapie,ale z pomocą lekarza na miejscu,bo nie sposób zrobic tego bez badania.