Mimowolne erekcje nocne spowodowane uciskami w kręgosłupie

Mój problem polega na tym, że w czasie snu następuje erekcja bez żadnych przyczyn typu pobudzenie. Po wielu wizytach u urologa i neurologa, a także konsultacji u neurochirurga wszystko wskazuje na uciski w kręgosłupie. Jak do tej pory nikt mi nie był w stanie pomóc, nie wiem, gdzie szukać pomocy. Dla mnie jest to poważny problem, gdyż nie mogę normalnie spać, budzę się co godzinę, a nawet krócej, z erekcją muszę iść do łazienki pod zimny prysznic. To jedynie pozwala na zmniejszenie erekcji. Jedynie mogę spać na wznak, wtedy nie ma erekcji, ale to znów przy nadwadze powoduje potworne chrapanie. Pozdrawiam, proszę o pomoc i konsultację!

Witam serdecznie!

Jeżeli przyczyną są zmiany uciskowe w obrębie kręgosłupa to niestety trudno będzie znaleźć rozwiązanie tego problemu. Do rozważenia jest ewentualnie wykonanie operacji neurochirurgicznej, która odbarczy uciskane struktury, natomiast nie da się na ten temat wypowiadać bez możliwość obejrzenia badań obrazowych które zapewne miał Pan wykonane. W tej kwestii musi się wypowiedzieć neurochirurg.

Natomiast jeżeli ma Pan nieprawidłową masę ciała konieczna jest jej redukcja, nie tylko z powodu kłopotów podczas spania, ale również właśnie z uwagi na zmiany w obrębie kręgosłupa. Nadmierna masa ciała może prowadzić również do powikłań krążeniowych, rozwoju cukrzycy czy powstania bezdechu we śnie.

Pozdrawiam