Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ćwiczenia odchudzające przy urazie dysku

Witam, dwa miesiace temu wypadl mi dysk, ktory doznal. Efektem tego jest minimalny zanik sily miesniowej w lewej stopie. Lekarz neurolog skierowal na rezonans magnetyczny i na konsultacje neurochirurga. Tam dowiedzialam sie ze jest duzy sekwestr ktory uciska korzenie nerwowe. Po wnikliwym obejrzeniu rezonansu i sprawdzeniu moich zdolnosci motorycznych lekarz stwierdzil ze operacja nie jest mozliwa (mam duza nadwage) neurolog skierowal na rechabilitacje stopy, pytanie jak cwiczyc by schudnac?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Biorąc pod uwagę problemy z kręgosłupem przy dużej nadwadze (jak Pani sama określiła) - prawdopodobnie aktywność fizyczna nie jest wskazana - chyba, że pod ścisłą kontrolą rehabilitanta. W takim przypadku redukcja masy ciała powinna się odbywać głównie za pomocą diety deficytowej energetycznie (przy braku aktywności fizycznej można nawet zastosować bardzo niską podaż energii) i dopiero po doprowadzeniu masy ciała do górnej granicy normy rozpocząć ćwiczenia - nadal pod nadzorem terapuety, ażeby nie pogorszyć stanu kręgosłupa.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy