Ćwiczenia odchudzające przy urazie dysku

Witam, dwa miesiace temu wypadl mi dysk, ktory doznal. Efektem tego jest minimalny zanik sily miesniowej w lewej stopie. Lekarz neurolog skierowal na rezonans magnetyczny i na konsultacje neurochirurga. Tam dowiedzialam sie ze jest duzy sekwestr ktory uciska korzenie nerwowe. Po wnikliwym obejrzeniu rezonansu i sprawdzeniu moich zdolnosci motorycznych lekarz stwierdzil ze operacja nie jest mozliwa (mam duza nadwage) neurolog skierowal na rechabilitacje stopy, pytanie jak cwiczyc by schudnac?

Biorąc pod uwagę problemy z kręgosłupem przy dużej nadwadze (jak Pani sama określiła) - prawdopodobnie aktywność fizyczna nie jest wskazana - chyba, że pod ścisłą kontrolą rehabilitanta. W takim przypadku redukcja masy ciała powinna się odbywać głównie za pomocą diety deficytowej energetycznie (przy braku aktywności fizycznej można nawet zastosować bardzo niską podaż energii) i dopiero po doprowadzeniu masy ciała do górnej granicy normy rozpocząć ćwiczenia - nadal pod nadzorem terapuety, ażeby nie pogorszyć stanu kręgosłupa.