Proste ćwiczenia na spalenie zbędnych kalorii

Witam. Staram sie codziennie podejmowac jakąś aktywnosc fizyczną, ale są dni, kiedy nie mam na to sily, zwlaszcza psychicznej. Chcialabym poznac proste cwiczenia, ktore mozna wykonywac w domu, mogące pomóc mi spalic trochę kcal. Mam 21 lat, 158 cm wzrostu, ok. 44 kg wagi.

Szanowna Pani,
Pani waga ciała w stosunku do wzrostu świadczy o niedożywieniu. Jeżeli nie ma Pani siły na ćwiczenia proszę żadnych nie wykonywać. Powinna się Pani także udać do specjalisty, który pomoże określić skąd bierze się niska masa ciała, czy jest to dla Pani prawidłowy stan fizjologiczny, a jeżeli nie to w jaki sposób należy prowadzić dietę aby zmienić sytuację. Przy Pani masie ciała, jeżeli ogranicza Pani podaż żywności, ćwiczenia fizyczne mogą być ponad możliwości organizmu, stąd może się brać uczucie bezsilności. Prawidłowa dieta powinna dostarczyć odpowiednich ilości energii, ażeby zapenić siłę na wysiłek fizyczny (w Pani sytuacji zapewne nie ma rezerw energii, które mogłyby być wykorzystywane w takiej sytuacji). Jeżeli nie dba Pani o utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi w ciągu całe dnia może to prowadzić do wahań nastrojów, poczucia lęku, smutku, bezsilności. Z kolei przy prawidłowej diecie wysiłek fizyczny wyzwala taką ilość hormownów szczęścia, że reakcja "nie mam siły psychicznej" nie jest typowa. Wręcz ta ilość pozytywnej energii jaka jest wytwarzana podczas aktywności fizycznej działa uzależniająco i powoduje, że wiele ludzi nie jest w stanie zaprzestać uprawiania sportu. Życzę dużo zdrowia.

Witam,

Pani masa ciała jest bardzo niska i dalsze odchudzanie może grozić poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Zachęcam do konsultacji z lekarzem zajmującym się zaburzeniami odżywiania.

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska