Dieta dla nastolatki - ile kalorii?

Mam 16 lat, przy wzroście 167cm, ważę 51kg. Ćwiczę 3 razy w tygodniu na wf, do tego trenuję Aikido 2-3 razy w tygodniu. Do tego dochodzą okazyjne ćwiczenia ruchowe po pół godziny i spacery z psem. Ile waszym zdanie powinnam dostarczać kalorii organizmowi? Dodam, że jestem na stabilizacji, aktualnie jem ok.1900kcal.
16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Zacznę od tego, że Twoja masa ciała jest za niska w stosunku do wzrostu. Twoje BMI znajduje się przy 10 centylu, poniżej którego rozpoznaje się niedowagę. Nie powinnaś już więcej chudnąć. W Twoim wieku nie jest to wskazane, gdyż może niekorzystnie odbić się na zdrowiu. Jeśli jesteś po diecie odchudzającej i sporo schudłaś, powinnaś wykonać podstawowe badania, by sprawdzić, czy np. nie grozi Ci anemia.

W Twoim wieku powinnaś spożywać od 2100 kcal przy niskiej aktywności fizycznej, do 2400 kcal dziennie  przy aktywności fumiarkowej, czyli jeśli ćwiczysz kilka razy w tygodniu.

Pozdrawiam

Witam,

obecnie Pani waga jest zbyt niska, podobnie jak kaloryczność. Pisze Pani, że jest na stabilizacji ale doszła Pani do niedowagi. Proszę powoli zwiększać kaloryczność posiłków. Należy to zrobić rozważnie i pod kontrola najlepiej dietetyka aby nie doprowadzić do efektu jo-jo. Jeżeli Pani ćwiczy to powinna Pani dojść przynajmniej do 2500kcal.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!

Jest Pani w okresie rozwoju fizycznego i powinna dostarczać wskazaną ilość energii oraz składników odżywczych. Prawidłowe zbilansowanie żywienia w ciągu dnia zapewni Pani odpowiedni wzrost i rozwój całego organizmu, a także da siłę na wykonywanie wszystkich codziennych czynności.

Z opisu, który został do nas przysłany wynika, że jest Pani osobą bardzo aktywną fizycznie. Z tego powodu zapotrzebowanie kalorycznie powinno być zwiększone i wynosić ok. 2500 kcal. Taka podaż energii pozwoli na utrzymanie prawidłowej masy ciała . Nie wiem jaką kaloryczność Pani stosowała podczas odchudzania? Warto pod kontrolą dietetyka zwiększać kaloryczność, gdyż w Pani przypadku 1900 kcal to stanowczo za mało.

Odpowiedź dla Pani opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Warto również przeczytać: Nastolatek na diecie
http://bydgoszcz.mojdietetyk.pl/artykuly/nastolatek-na-diecie.html?c=4

Serdecznie Pozdrawiam
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351