Przybieranie na wadze w celu przywrócenia miesiączki a wyrabianie tkanki mięśniowej

zanikła mi miesiączka. ginekolog kazał mi przytyć. narazie staram się to zrobic bez zadnych ćwiczen, aby nabyc troche tkanki tluszcz bo mialam jej chyba praktycznie zero. czy jezeli zaczne cwiczyc aby wyrobic tkanke miesniowa to moze to zaklocic powrot miesiaczki?? czy w tym przypadku cwiczenia moga mi zaszkodzic??

Witaj,
z informacji o zaniku menstruacji i niskim poziomie tkanki tłuszczowej wnioskuję, że jesteś osobą niedożywioną. W związku z tym w okresie powrotu do prawidłowej masy ciała nie są wskazane dodatkowe ćwiczenia fizyczne. Będą one wydatkować energię ,która musisz dostarczyć organizmowi. Gdy waga zacznie się powoli stabilizować będzie można powrócić do prostej niewyczerpującej aktywności fizycznej. Warto również znaleźć przyczynę spadku masy ciała i tak niskiej zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie.

Pozdrawiam
Marzena Rojek

Mgr Marzena Rojek

Polecam zacząć jeść systematycznie 5 razy dziennie, zadbać, by do każdego posiłku dodać owoce lub warzywa. Ćwiczenia są zalecane 2 - 3 razy w tygodniu na siłowni. W żaden sposób nie zakłóci to zdrowiu, proponuję zwrócić uwagę na ilość ćwiczeń oraz systematyczność wartościowych posiłków z białkiem roślinnym oraz zwierzęcym.