Mocne bóle górnych jedynek i bóle głowy

witam mam mocne bóle górnych jedynek przemieszczające się na dziosła w tej okolicy,cierpie tez na bóle głowy nad nas nosem jak by ból zatokowy,ale zatoki są ok,pantonogram tez ok,miałam kiedyś neuralgie nerwu trójdzielnego,akupunktura pomogła,czy jest możliwość żeby neuralgia się przenisła na srodek czoła i z tąd te bóle pionowe,lekarze nie wiedzą co mi jest,błagam o pomoc,nie da się życ z tym bólem

Leczenie zachowawcze zaczyna się od zażywania tabletek przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Jednocześnie trzeba uświadomić sobie, jakie bodźce najczęściej wywołują bezpośrednio nerwobóle i nauczyć się odruchowo ich unikać (np. nie dotykać określonych miejsc na twarzy lub w jamie ustnej). Dla zapobiegania nawrotom nerwobólu warto trzymać w cieple lub rozgrzewać bolesną okolicę, stosować maści i plastry rozgrzewające, poddawać się leczniczym masażom i kąpielom. Wskazane jest też zażywanie witamin z grupy B, zwłaszcza B12. W leczeniu neuralgii nerwu trójdzielnego sprawdza się też akupunktura i akupresura. Jeśli te najprostsze metody okażą się nieskuteczne, być może trzeba będzie się oddać w ręce neurochirurga. Dla wyeliminowania nawracającego bólu stosuje się blokady, czyli ostrzykiwanie chorego nerwu lekiem przeciwbólowym. W ostateczności możliwe jest operacyjne odsunięcie naczynia uciskającego nerw trójdzielny.