Mocne bóle po usunięciu pęcherzyka żółciowego

Moja mama 10 dni temu miała laparoskopowe usunięcie pęcherzyka żółciowego. Dzisiaj w nocy dostała dwóch fal ogromnego bólu, który rozpoczynał się na wysokości powyżej pępka i rozprzestrzeniał się w górę i w dół. Bólowi towarzyszyło uczucie mrowienia/drętwienia całego ciała (w tym organów wewnętrznych) oraz ogromne trudności w oddychaniu. Co może być tego przyczyną? Należy zgłosić się jak najszybciej do szpitala czy można przeczekać 2 dni na umówioną wizytę?

Ucieło mi, przepraszam. W okolicy loży po pęcherzyku. Należałoby jak najszybciej wykonać USG jamy brzusznej. Moim zdaniem jeśli atak się powtórzy, proszę nie czekać. Jeśli nic się nie będzie działo, a mama nie jest żółta - proszę zwrócić uwagę na kolor białkówek oczu- to można zaczekać. Pozdrawiam i życzę zdrowia