Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta po zabiegu usunięcia pęcherzyka żółciowego

Dlaczego dieta jest tak ważna po usunięciu woreczka żółciowego, co grozi jeśli ktoś tej diety nie przestrzega? 2 tygodnie temu usunęli mi woreczek zaczęłam jeść białe pieczywo ale ogólnie jem dużo i raczej to nie jest dietetyczne odżywianie a mimo to rzadko się załatwiam i raczej nic mnie nie boli...
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Dieta śródziemnomorska a serce

Dieta śródziemnomorska dostarcza organizmowi odpowiednią ilość tłuszczu, energii, błonnika oraz wiele witamin i składników mineralnych. Zawiera dużo warzyw, owoce, ryby morskie, a główne źródło tłuszczu w tej diecie stanowi oliwa z oliwek. O jej wpływie na nasze zdrowie opowiada prof. dr hab. Zbigniew Gaciong, internista.

Kamica wynika z tendencji do gęstej żółci i tworzenia złogów. Po usunięciu pęcherzyka tendencja zostaje. Złogi mogą się nadal tworzyć w drogach żółciowych. Nazywa się to kamica przewodowa. Oczywiście nie boli - do czasu kiedy nie zacznie boleć.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy