Mój chłopak mieszka za granicą i nie widujemy się za często. Lepiej stosować plastry czy tabletki antykoncepcyjne w tej sytuacji?

Chciałabym zacząć stosować środki antykoncepcyjne, ale nie wiem, czy plastry czy pigułki byłyby lepsze w moim przypadku. Mój chłopak mieszka za granicą, nie widujemy się często, w zwiazku z tym czy bezpieczniejsze byłoby odstawianie co 2-3 miesiace tabletek czy plastrów? Wiem, ze hormony to nie zabawka, ale z nimi czułabym się pewniej. I czy tabletki bądź plastry mogłabym odstawić na 2-3 miesiące po pierwszym opakowaniu?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Takie postępowanie nie jest wskazane. Ryzyko ciąży rośnie w ten sposób bardzo istotnie, cykl staje się rozregulowany itp. Proszę zastanowić się nad prezerwatywami.